Перша у світі ферма з 3D друку
Вступ
Настільний 3D-друк часто розглядається як рішення для прототипування, особливо технологія пошарового накладання полімерної нитки (FDM). Даний тренд вже змінився та можна вже з упевненістю стверджувати, що FDM друк також ефективний для виробництва невеликих партій продуктів - це досить недорого, особливо якщо вам дуже потрібна певна деталь для своєчасного запуску проекту.

Ultimaker вніс зміни в свій операційний процес, об'єднавши 28 власних 3д принтерів Ultimaker 3 під керуванням одного оператора з одним ноутбуком та зміг успішно випустити 700 утримувачів для полімерних котушок для своїх клієнтів менше ніж за 4 тижні.
Новий утримувач для котушки та проблема
Для цілей друку двома матеріалами, на цьому утримувачі поміщається відразу 2 котушки. Для того щоб зупинити накочення нитки на утримувач котушки, в конструкцію утримувача був включений спеціальний блокіратор з функцією анті-переплетення. Також інженери Ultimaker передбачали встановлення спеціального NFC чіпа - для того щоб 3д принтер міг самостійно виявити використовуваний матеріал для друку (наприклад, ABS, PLA, CPE, Nylon, PVA, PC чи TPU), а також регулярно контролювати, що в друкуючій голівці знаходиться відповідний матеріал. Ідея проекту виникла за 5 тижнів до офіційного релізу нового 3д принтера, який друкує двома матеріалами. Перша партія принтерів складалася з 700 штук. Розробникам довелося спершу злегка понервувати, вирішуючи завдання, адже в разі затримки, термін офіційного запуску нових принтерів довелося б відкласти.
Очевидне рішення
Інженери підключили 28 3D принтерів в одну мережу і цей крок виправдав себе. 3D принтери методично приступили до друку та Ultimaker вдалося отримати оновлений утримувач котушок вчасно й за низькою ціною, що було додатковим бонусом.
Управління подібної фермою 3D друку виявилося напрочуд простим заходом, який може підтримуватися та контролюватися тільки одним штатним співробітником. Можливості підключення нових принтерів в мережу для виробників майже нескінченні. Принтери об'єднуються в мережу бездротовим способом (WiFi) та процес друку дистанційно контролюються за допомогою відео камери, яка в режимі real time показує на ноутбуці або на смартфоні як відбувається прогрес 3D друку.
У котушок була спочатку непроста геометрична форма. Друкуючи без підтримуючої структури, показник успішного друку був би в 5 разів нижче. У якості матеріалу підтримки був обраний полівінілалкоголь (PVA), який розчиняється у воді та використання якого надає повну геометричну свободу для початкового об'єкта друку. Надруковані деталі були розміщені в спеціальних ваннах з температурою води 30 °С. Після того як деталі були залишені на ніч у водному середовищі, PVA повністю розчинився та готовий утримувач потрібно було всього лише підсушити та перевірити перед складанням.
рузультат 3D друку
Занурення у воду
Розчинення у воді
Підйом з води та сушка
Монтаж на корпусі 3D принтера
Будь-який виробничий процес не ідеальний, за період менше ніж 4 тижні, показник успішного 3D друку склав 88%, а показник безвідмовної роботи був на рівні 94%.

На фінальному предсталенні результатів друку був менеджер одного з європейських автовиробників, кажуть, що він був вражений даними результатом друку принтерів Ultimaker 3.
Подальше застосування


Коли може знадобитися застосування подібної ферми 3D друку? Ймовірно, коли постійно необхідна робота по поліпшенню власного продукту. Концепція ферми 3D друку дозволить не припиняти поставки клієнтам, звільняючи час для НДДКР. З цього також слідують такі важливі аспекти як зниження виробничих витрат та зниження показника відмовостійкості нового продукту.

Made on
Tilda