Поради з 3d-друку

Проблема: Відрив деталі від столу (warping)
Однією з найпоширеніших проблем є відрив деталі - коли модель піднімається вгору відносно столу, що виникає через особливості пластика для друку. При охолодженні ABS або PLA пластик починає погано контактувати з поверхнею, так що "warping" ефект проявляється при занадто швидкому охолодженні пластика.

Найпростіше рішення - використовувати стіл з підігрівом, температура якого трохи нижча температури плавлення пластику. Якщо температура підібрана коректно, перший шар буде в надійному контакті зі столом. У програмному забезпеченні Ultimaker Cura це можна дуже просто регулювати в налаштуваннях. Рекомендована температура часто вказується на упаковках з пластиком.

Використовуйте клей. Якщо ваша модель все одно загортається в кутах, нанесіть трохи клею на стіл для друку.
Виставте стіл для друку за рівнем. Можливо, варто відкалібрувати платформу для друку. Під час калібрування зверніть увагу на те, щоб кінчик екструдера знаходився на підходящій однаковій висоті від стола вздовж всієї його площини.

Збільшення контакту між моделлю і столом для друку - ще один простий спосіб. У більшості програм для 3D друку є можливість додати додаткові шари в основу.

Якщо нічого з перерахованого вище не допомогло, спробуйте збільшувати температуру столу для друку з кроком в 5 градусів. Також зверніть увагу на режими роботи кулерів. Зазвичай кулери починають працювати на повну потужність при висоті моделі близько 0.5 мм. Спробуйте збільшити цю висоту до 0.75 мм, щоб у шарів основи було більше часу охолонути в природних умовах.